| Sandor12921 a întrebat:

voi ati merge pe o masina noua, model 2018, cam de vreo 14-16.000€ sau una second hand, dar mai veche?

Răspuns Câştigător
| alexandruanghel a răspuns:

In 14-16 mii nu mi-as lua ceva nou, pentru ca nu sunt cine stie ce masini in banii astia. M-as indrepta catre second hand dar sa fie cat mai ok, gasesti iti garantez. Un A6, A7, Seria 5, E class, C class destul de noi si chiar in stare buna. Bafta!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La banii aia gasesti din 2015 in UK. Si masini bune. In europa cu banii aia dai de una din 2010 cu probleme ascunse

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noua, duster, skoda rapid, vitara poate, megane cred...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu am nevoie de o masina noua, deocamdata.
As da vreo 8-9000 pe un sh misto.

| AliGab a răspuns:

Daca as avea eu banii astia clar ca as merge pe un model mai vechi si restul de bani as investi in alt obiect care mi-ar face folosinta

| AlexSalling a răspuns:

Una second. Nu merita sa da-i atatia bani. Acum, daca ai de unde, fa-o, dar daca vrei sa o faci cu credit la banca ca vecina mea, mai bine nu. Si-a cumparat Volkswagen Passat noua in 2009, in 2014 cand a terminat-o de achitat s-a dus si viata masinii. Era o rabla, abia pornea.

| suntserios a răspuns (pentru AlexSalling):

Vecina ta si a batut joc de masina... daca tu crezi ca 5 ani e viata unei masini, te cam inseli

| billyșorr a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine iti iei o masină second, decat una noua!