| vladionut94 a întrebat:

vreau sa fac schimbul de ulei la un seat leon 2002 diesel 81kw si masina are 10w40 as dori sa trec pe alt ulei de la ravenol, ce mi-ati recomanda avand in vedere ca masina are cam 300.000 de km?

Răspuns Câştigător
| 9Florin9 a răspuns:

10w40 baga si tata si are aceeasi masina si are un pic mai mult de 300000 km, el baga Castrol, dar eu zic ca e bun si ravenol, adica la cat il promoveaza 99vehicles.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu se baga 10w40 la diesel. Bagai 5w30 sau 5w40. De la ravenol aud pe mulți ca nu e bun. Încearcă liqui moly.

| vladionut94 explică (pentru Sofer):

O sa ma sfatuiesc la service care dintre cele 2 o sa le pun...