| nllbia99 a întrebat:

Buna ziua!
Aș dori sa aflu câteva păreri despre o mașina.
Este vorba de un Bmw F30 316d 2.0l din 2012 de culoare negru metalizat cu 173k km, cutie manuala, interior textil, fara xenon, o mașina decenta cu senzori de parcare fata spate, navigatie, încălzire in scaune.
Ce părere aveți despre fiabilitate, construcție, probleme, rechemări in service?
Și cam pe la ce preț s-ar putea încadra?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bmwu manual, naspa

| alex495 a răspuns:

E faina masina, are un prieten. Daca ti permiti sa schimbi distributia care e in spatele motorului si urm acum la 200 k, de trebuie scos tot motorul afara go ahead. Eu bmw mi as lua de la seria 5 3.0 in sus, dar sa am bani sa o intretin.

| Simpatic a răspuns (pentru alex495):

Costa in jur de 4000 de lei aceasta operatiune asta cu toate piesele necesare ORIGINALE +manopera, daca pui aftermarket cred ca ajungi la un 3000 de lei.
Deci pentru cei care au o situatie moderata se poate, multi luam telefoane mai scumpe de 3000 de lei.

| alex495 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu stiu care sunteti asa multi, eu am vazut multe telefoane sub 2000 de lei, eu am un tel de 1700 de exemplu rolling on the floor. Pana la 4000, fac 4 distributii la passat ul meu

| Simpatic a răspuns (pentru alex495):

Corect telefoane sunt pentru toate buzunarele, cei multi sunt cei care azi a aparut un device si maine l-au si cumparat sau au dat precomanda, la ultimile iphonuri, flagshipurile Samsung ma refeream. mai sunt "saracii" aia care cumpara vertu.Cu asta nu am vrut sa nuantez ca-s eu bogat ci cei care cumpara bmw ar trebui sa ia in calcul reviziile si consumabilele, cu alte cuvinte daca iti permiti sa intretii un bmw mai dificil de intretinut, daca nu cumperi altceva.

| DavidLucaMateo a răspuns:

Eu zic sa o cumperi, pentru ca e Bemveu si poti sa te dai mare cu el!

| nllbia99 explică (pentru DavidLucaMateo):

La mine nu e vorba de dat mare, in momentul de fata am un F11 Full din 2012