| mastervio a întrebat:

Am 16 ani si as vrea si eu sa dau de permis AM cel de scutere.Si as dori sa stiu si eu cate ceva.In primul rand ce trebuie sa invat si unde pot face si eu chestionare online, ca nu cred ca este acelasi lucru cu b si celelalte si as dori si eu niste situri sau ceva ce ar trebui sa invat.In al doilea rand eu am citi ceva de genul ca am voie sa merg cu scutere/motor de50.1 adica daca imi cumpar o aprilia rs 50 cu motoru de 50 nu de 49 pot sa merg cu el? dupa mine au cred ca sa referet la motoare mai mare de 50 daca a scris 50.1 si ca poti merge si cu cele de 50.Cam atat am vrut sa intreb.Ma intereseaza mai mult ce trebuie sa invat si sa fac niste chestionare daca stiti un sit ceva.Cu stima si respect Viorel.

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Fa pentru A1 scoala ca e mai bine.

2 răspunsuri:
| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Nu cred ca sunt chestionare pentru AM. sunt pentru A1 care este aproape la fel ca AM. scrie pe google chestionare A1. ai voie sa mergi cu motor de 50, dar am si eu un aprilia sr 50, dar are motor de 49.26 nici decum de 50.nici nu cred ca exista aprilia sr cu motor de 50