| Machidon_Cosmin_1996 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Acum 3 săptămâni am fost oprit de politia germana în trafic. Aveam alcoolemie de 0.99 în aerul expirat. I-am întrebat de ce m-au oprit și au spus pentru că aveam viteză. Am fost la secție, mi s-au recoltat probe biologice și mi-au cerut 600€, le-am dat banii și am venit acasă. Permisul de conducere a rămas la ei (menționez ca am permis romanesc) La ce să mă aștept? Ce trebuie sa fac? Voi primi permisul înapoi? Am nevoie de el în țară. Mi se va aplica vreo pedeapsă și în tara?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe recuperat din germany, trebuia sa comunici cu ei cum il recuperezi inapoi

| darrio2007 a răspuns:

Prea usor ai plecat. Nu ti-au dat vreo hartie la mana?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica, ti-au cerut 600 Euro? Pentru ce? Ce scrie pe chitanta? Sigur ti-au dat o chitanta. Ce ti-au spus? Sa nu-mi spui ca locuiesti si muncesti in Germania si nu pricepi germana!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai nevoie de permis? Noi nu avem nevoie de asa un specimen in trafic.
Citeste legislatia germana in cazul incalcarilor pe care le-ai efectuat, citeste hartiile pe care le-ai primit de la politisti.
A... Sau si tu ai mers in 'doicilend' fara sa stii macar engleza, ca toti ceilalti opariti care ne fac tara de rahat.

| Machidon_Cosmin_1996 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu vorbesc engleză foarte bine. Am locuit in Anglia. Am intrebat frumos, daca esti prost abtine-te

| Machidon_Cosmin_1996 explică (pentru darrio2007):

Ba da, mi-au dat. Și mi-au spus ca acei 600 erau ca o garantie cum ca nu plec din tara.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Machidon_Cosmin_1996):

Nu stiu cine e mai prost, avand in vedere cazierul tau thinking
Si faptul ca habar n-ai prin ce ai trecut.
Pot sa o spun si eu frumos, esti un pericol public, iar permisul ala nu ar trebui sa mai fie preocuparea ta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Machidon_Cosmin_1996):

Nu am mai auzit asta,