| kacio92 a întrebat:

Am fost depistat in traffic cu o alcoolemie de 0, 85 in aerul expirat, mi s-au recoltat doua probe de sange, dupa 3 ore am plecat si am fost oprit din nou si am avut 0, 82 in aerul expirat.Am fost condus la spital unde mi s-a recoltat decat o proba de sange si la a doua am refuzat-o dand o declaratie de refuz. Dupa doua luni am cerut recalcularea, rezultatele la prima mi-a venit 0, 80 la limita legala si pe a doua nu mi-a facut pentru ca aveam decat o proba de sange.Ieri am dat o declaratie unde am sustinut ca nu mai stiu daca am scris ca am refuzat pentru ca mi-a fost rau.
Deci am doua dosare la diferenta de trei ore,la primul recacularea a iesit 0, 80 si la al doilea nu am decat o proba de sange, pot fi invinuit de art.87 alin1 sau de refuzul probelor biologice? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Deyaforyou a răspuns:

Hei.
Sa stii ca poti fi invinuit de ambele.\, mai ales de refuzul probelor biologice.(doar erai intr-o 'stare' de ''ebrietate'', nu?)
Fundaa?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca esti inconstient. Te-ai facut cel putin, cu dosar penal pentru refuzul de recoltare, care se pedepseste chiar mai tare decat conducerea sub influenta alcoolului, respectiv de la 2 ani la 7 ani inchisoare.

| Aprettylittleliar a răspuns:

Poţi fi învinuit de ambele, ai grijă