| adrili10 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare. Anul trecut am platit asigurarea la un golf 3 dupa o perioada de 6 ani in care nu o avut asigurare.A trecut un an de atunci si a trebuit sa platesc din nou. Intrebarea mea este : nu trebuie sa fie putin mai ieftina asigurarea pe anul asta decat pe anul trecut? Deoarece acum am platit cu 100 si ceva de lei mai mult ca anul trecut.Din ce cauza oare?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu au crescut asigurarile RCA. De asemenea se poate sa fi crescut si daca ti-ai folosit asigurarea pentru a plati daune tertilor din vina ta (malus).