| Andrei0077777 a întrebat:

am o motocicleta de enduro de 250cc si as vrea sa stiu daca imi trebuie carnet de conducere sa merg cu ea(pe camp)? Si daca de ex. ma prinde politia cu ea pe strada, mergand pe langa ea, o sa aiba treaba cu mine?

Răspuns Câştigător
| maaaaaaaaaaaaal a răspuns:

Pe camp nu are nimeni treaba cu tine dar pe drumul public daca te prinde pe ea iti face dosar penal pe langa ea nu are treaba

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De permis de conducere ai nevoie pentru a putea circula legal pe drumurile publice. Pe camp sau pe drumuri care nu sunt publice nu ai nevoie de permis. De asemenea n-ai nevoie de permis pentru a merge pe langa motocicleta.