| FlorinCatalin96 a întrebat:

am o problema si va rog sa ma ajutati,am un scuter malaguti f10, il pornesc si peste 5 minute mi se opreste si nu mai da scantei, peste 30 de minute imi da iar scantei, am schimbat CDI bobina de inductie dar degeabasad

Răspuns Câştigător
| alex150897 a răspuns:

Daca zici ca nu iti da scantei curata/schima bujia. funda?

| FlorinCatalin96 explică (pentru alex150897):

Da am bagat un cui acolo unde bag fisa si nu da deloc curentsad

| FlorinCatalin96 explică (pentru alex150897):

Crezi ca e de la magnetou?

4 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Incearca sa pui fisa si bujie noua, daca nu e din bobina sau platou... du-te la un mecanic bun sa-ti faca o verificarewinking

| FlorinCatalin96 explică (pentru KaPy2):

Da am bagat un cui acolo unde bag fisa si nu m-a curentatsadda cand dau la pedala mi se aprind farurile