| DarthTrane a întrebat:

am si eu o nelamurire in prinvinta anvelopelor de iarna. Mai exact eu acum am pe masina 165/70/r14 si sunt uzate sub minim. M-am uitat in cartea masinii sa vad dimensiuniule trecute pentru masina mea si sunt 185/60/r14. Pot pune aceasta dimensiune pe aceleasi jante pe care sunt cele de 165/70/r15. Dimensiune jante 5jx14h2. Masina este un seat ibiza 2005

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Se poate 100%

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe respectat ceea ce zice in talonul masinii altfel ramai fara el

| DarthTrane explică (pentru mgtow):

Salut, nu m-ai lamurit deloc. Asta am cumparat, ceea ce este in talonul masinii, maine trebuie sa imi soseasca 4 anvelope de iarna marimea 185/60/r14. Le pot pune pe janta pe care sunt 165/70/r14? Sau am nevoie de alte jenti? Marimea jantei este 5jx14h2

| mgtow a răspuns (pentru DarthTrane):

Da

| xerxes1 a răspuns:

Se pot pune.

| DarthTrane explică (pentru xerxes1):

100%?

| xerxes1 a răspuns (pentru DarthTrane):

Poti sa intrebi si la vulcanizarea unde o sa le montezi ca sa fii sigur.
si ar fi bine sa te grabesti ca ramai fara talon.

| xerxes1 a răspuns (pentru xerxes1):

Se poate 100%