| STREETFIGHTERZ a întrebat:

am si eu o problema, am un scooter MBK F1 Assistance, este asemanator cu (YAMAHA AEROX), sa trecem la subiect, il pornesc, totul ok, sa incepem cu defectul, nu stiu ce are cand il accelerez mai tare incepe sa ii moara motoru ca si cum s-ar opri, si nu nu-mai asta inca 2 probleme, nu mi se opreste cand ii iau contactu (ca sa il opresc tin frana de spate stransa si il accelerez), si a 3 problema ar fi, imi da rateuri pe toba, GEN Pocanituri, cu putin foc?
Vreun raspuns si pentru mine? Multumesc!
P.S Scuteru meu e ca cel din LINK : http://imgur.com/guL9rZE

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ca nu se opreste din cheie, controleaza ca nu cumva sa se fi desprins vreun fir din mufa contactului sau un contact imperfect pe acolo, controleaza in special firul negru din contact, probabil chiar mufa nu-i la locul ei. Demonteaza-i mufa si da-i niste spray contact! Ca iti moare motorul cand accelerezi schimba-i filtrul de aer, refa-i carburatia deoarece ai amestec prea bogat in benzina, putin aer si de acolo rateurile! Benzina nearsa din capul pistonului o arunca pe evacuare iar in toba ia foc!

| STREETFIGHTERZ explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc frumos, de ajutor, asa am sa fac happy