| kyssme a întrebat:

am un astra h 1.8 benizina 125cp si de 2 zile nu mi se mai conecteaza testarul pe ea, metionez ca asta se intampla de cand am dat bateria jos, ar putea sa fie siguranta?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde și ce tester ai.
Elm327 sau ds150e (ambele chinezești) nu se conectează mereu la Opel din generația aia.
Op-com ar trebui să se conecteze ușor.

| kyssme explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Elm327,mi s-a conectat până când am dat bateria jos, adică se conecta destul de rapid după nu mai vrea deloc

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru kyssme):

Îți dă eroare de conectare la ECU, sau eroare de conectare la dispozitiv?
Oricum, eu as încerca ștergerea dispozitivului din telefon (de la Bluetooth, nu aplicația), și reimperecherea.

| kyssme explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu îmi dă nici o eroare, doare arata că vrea să se conecteze și nu o face, rămâne în așteptare de conectare, este prin wifi nu bluetooth.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru kyssme):

Poti face acelasi lucru si cu wifi: sterge reteaua, si reconecteaza-te.
Desi conexiunea wifi e mult mai stabila decat bluetooth; ori e conectata, ori nu.