| kyssme a întrebat:

Buza ziua.Am si eu un astra h 1.8i de 125cp. Dimineata cand o pornesc la rece masina porneste fara probleme dar ramane turata pana la 1000 si ceva si dupa 30 de sec isi revine dar in acest timp motorul ar da semne ca s-ar opri, numai la rece face asa, erori nu are. Ce ar putea fi? Am fost cu ea la mecanic si a zis ca e calculatorul masinii. Altul ca nu e bateria buna, dar bateria incarca bine.Multumesc antinicipat!

2 răspunsuri:
| andy14 a răspuns:

Daca este pe benzina este perfect normal. Toate motoarele pe benzina la rece se supratureaza. Este un fel de,, soc" cum sunt la motoarele pe carburatie. Cum ai pornit nu o lasa sa se incalzeasca pe loc pleci imediat cu ea pentru ca in mers se incalzeste mai repede.

| kyssme explică (pentru andy14):

Da este pe benzina. multumesc!