| Oase1982 a întrebat:

Buna ziua, am.un passat b6 din 2007 si am aceeasi problema,imi apare un p taiat in bord si nu s-e mai accelereaza chiar daca sunt in mers si in bord nu mai indica faptul ca sunt in vitezaD,am verificat motorasele,am schimbat butonul de frina,am schimbat placutele, am verificat etrierele, nici-un mecanic nu ii poate da de cap! este posibil.sa fi-e din cutia de viteze,ma. poate ajuta cine-va cu un raspuns sigur,care este adevarata problema,intentionez sa schimb din nou uleiul.din cutie,sa ii pun ulei verde de cutie DSG, ASTEPT UN RASPUNS, VA MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Lasa ce apare in bord, spunde daca ai scanat masina si ce cod sau coduri a dat.

Daca ar fi ceva la acea transmisie, sigur, garantat ai avea coduri, sar aprinde acea lumina Engine.
Tu vad nu spui nimic, adica cate lumini, daca ai doar acel P taiat, baga tot, orice detaliu este important, orice lumina aprinsa la bord care nu ar trebuie trebuie sa o aduci aici in discutie.
Daca nu se mai accelereaza, aia inseamna ca e problema la motor, nu la transmisie.
Nu m, ai indica la bord ca esti in D, Dar ce indica? Nu are cum, la bord trebuie sa arate ceva, D, P sau N.
P taiat, wow no fi oare de la schimbator? Nui da de cap nici un mecanic, dar ce mecanici is pe acolo, pompieri sau de care laughing

Nu exista asa ceva sa nu-i dea de cap.Cum am spus baga o scanare, ok hai sa vorb ca si voi din RO, baga o diagnoza laughing adica cu un aparat scanezi masina, eu asa stiu cai spune scaner, in sf scanezi vezi ce spune scanerul ala.

Cum am spus mai sus orice problema la acea transmisie duce la aprinderea in bord a luminii Engine, transmisia aia are electric balamuc.

Manual masina aia nu are? Cauta pe google warnings light for 2007 VW Passat si cauta sa vezi de gasesti acea lumina sau P taiat ce spui tu ca apare, apoi fa o poza si baga pe aici.

P taiat mie sa nu fie de la P adica cand masina trebuie sa intre in parca, zic doar, nu stiu.
Schimbatorul ala daca ar fi defect, sa dea aiurea la computer, atunci ala nu mai stie in ce esti, asa ca nu mai accelereaza motorul.

Nu are a fwce uleiul din transmisie cu ce se intampla la tine, cu motorul ca nu se mai accelereaza.
Poate o fo doar ala defect, schimbatorul, cauta si tu altul, la dezmembrari si vezi, asta daca nu ai coduri, nu mai spui de ai lumina aia engine aprinsa.

| AnaMaria8187171 a răspuns:

Te ai uitat la frâna de mână?