| alexsurducan2007 a întrebat:

Bună ziua, am un scuter gy6, l-am segmentat și nu am mai umblat la el de ceva timp, acum l-am pornit și nu îl puteam accelera deloc, trăgeam de accelerație, dar parcă nu se alimenta, i-am curățat carburatorul de vreo 3-4 ori și tot așa a mers, acum am tot incercat tot felul de lucruri, am pornit scuterul, am dat capacul ăla de la membrană de la carburator jos și când am ridicat puțin de membrană a început să meargă bine, cand las membrană aia cu cui înapoi jos, iar nu se mai accelerează, ce ziceți să fac?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la carburator jos și când am ridicat puțin de membrană a început să meargă"

imi pare evident că nu se alimentează, acolo trebuie umblat

| alexsurducan2007 explică (pentru sierra1):

Mi-am dat și eu seamă că nu se alimentează cum trebuie, dar întrebarea este, cum rezolv?

| sierra1 a răspuns (pentru alexsurducan2007):

Il faci bucăți (carburatorul) și găsești problema. Doar e la tine