| Mihail_Filimon_1995 a întrebat:

astazi am cumparat un 2Din model 7018B si as vrea sa stiu daca merge montat pe un Ford Focus MK1

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Spatiul original din Focus 1 este undeva intre 1DIN si 2DIN; ca sa montezi ceva 2DIN, ai doua variante:
-fie decupezi din rama originala si te chinui sa faci noul aparat sa incapa
-fie cumperi o rama de bord aftermarket, cu dimensiunea 2DIN
http://www.audioshop-magazin.ro/rama-adaptoare-ford-focus-5755.html

| Mihail_Filimon_1995 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O sa aleg a doua varianta.iti multumesc frumos

1 răspuns: