| Tza_Aly_1997 a întrebat:

am o problema legata de par, peste 2 saptamani fac 1 luna de cand m-am vopsit a 2a oara cu vopsea inchisa spre brunet, inainte cu o vopsire eram blonda m-am vopsiit saten inchis am asteptat o luna si m-am facut tot saten inchis si la ambele vopsiri mi-a cazut parul rau, cat am fost blonda nu imi cadea atat de rau ca acum si mi-am tuns si varfurile pentru ca era foarte ars de la blond si placa, feon iar acum mai e putin ars dar folosesc mastii naturale, masti de la Avon si balsam, intrebarea mea e urmatoarea chiar daca am o luna si parul putin ars ma pot decolora si vopsi inapoi blond? sau este periculos pentru parul meu? un sfatt repede va rog, dau funda :*

1 răspuns:
| Live4Ride a răspuns:

Buna,

Nu sunt fata, dar posibil sa iti arzi parul si mai rau daca te decolorezi iar.
Firul de par este un organism viu si trebuie avut grija de el daca nu vrei sa il pierzi happy
Parerea mea este sa mai astepti inca 2 luni si apoi sa te decolorezi, dar poate iti vor raspunde ceva fete cu experienta mai mare happy