| benga94 a întrebat:

Buna ziua doresc sa achizitionez o mașină mai buna
Sunt in Frankfurt muncesc și vreau o mașină mai buna mai de baza de familie intenționăm să facem și un copil etc. vrem să facem un împrumut la bank sau să facem un leasing nu știu dacă e vreo diferență între cele două că banii mașină să fie undeva la un 15000 euro maxim acum as dori păreri de care cum sa fie ok că și consum sa nu fie întreținerea mare etc mă uitam așa mașinile astea noi cam au motoare mici 1.6 pentru o Skoda Octavia de ex e puțin zic eu în fine aștept sfaturi că și dotări schimbător automat senzori de parcare camera klima cam atât servo etc au toate acum

7 răspunsuri:
| benga94 explică:

Când faci leasing nu neapărat iei Masina cu 0 km
Poți lua cu 20 mii 50 mii km și le scade prețul spre exemplu am văzut un pasat brek din 2015 cu 70 mii km la prețul de 14900 cu schimbător automat senzori de parcare camera marsalier panorama etc

| LoredanaS19 a răspuns:

Ia-ţi un A4 ..nu consuma mult si arata si bine.
Caută pe mobile.de si cu siguranţa vei gasi una bunahappy

| Daniel235 a răspuns:

Daca as fi in locul tau, cu banii aia mi-as lua ori un mitsubishi SUV, sau un x5, sau un mercedes s class, sau un mercedes ML big grin sau desigur un land rover.

| suntserios a răspuns (pentru Daniel235):

Omul a zis ca vrea o masina economica de familie... de ce si ar lua cazanele alea pe care le recomanzi tu si care consuma 2 galeti la o accelerare?

| Andrei_Valentin_2000 a răspuns:

Opel zafira 1.8

| Andreipanti a răspuns:

I-ați un Fiat tipo, nu costa mult și are tot ce ai scris acolo

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Andreipanti):

Nu stiu daca Tipo are si cutie automata in oferta, cel putin nu la noi pe piata sau nu avea cand m-am interesat eu. Oricum, cutia automata creste mult pretul, slabe sanse sa gaseasca o masina de familie noua si cu cutie automata in 15000 Euro, poate doar un Logan MCV Easy-R.