| Raulito_Raul_1995 a întrebat:

Salut am o problema am cumparat o masina din Romania ea cand a fost matriculata nu se platea taxea atunci si ea fiind cumparata in leasing de la porsche leasing Bucuresti si nu stiu de ce la ea pe cartea ei scrie E3. Exact aceas masina cu acelasi motor exact acelasi an de fabricatie doar ca aia e E4 tin sa precizez ca masinile sunt Skoda octavia 2 si una e euro 3 si alta e euro 4 si nu inteleg de ce. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca asa au fost incadrate de firma. In orice caz mai importante sunt emisiile de noxe si acestea se stabilesc la RAR, inainte de inmatriculare.

1 răspuns:
| Raulito_Raul_1995 explică:

Aia care e euro 4 e din Germania adusa aia cu euro 3 cumparata de la porsche leasing Bucuresti...