| Savu37 a întrebat:

Intr-o curba și când se apropie o trecere de pietoni cum este corect?
Eu procedez in felul următor :
Când ma apropii de o trecere de pietoni iau piciorul de pe accelerarie si dacă nu trece nimeni încep sa accelerez si in curba iau piciorul după acceleratie si pe la jumătatea curbei încep sa accelerez fără sa apăs pedala de frâna.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Înseamna ca nu stii sa conduci ce ai invatat la scoala de soferi? Nimic, traiasca spaga cu care ai luat permisul.

| Ionut231312 a răspuns:

Din cate tin eu minte din chestionare(am avut acum 2 zile intrebarea asta) cand intalnesti trecere pentru pietoni trebuie sa reduci viteza la 30 km/h in localitate si 50 km/h in afara localitatii