| Cipriii00 a întrebat:

Tpu.Am un buget de 5000de euro, ce masina imi recomandati dintre VW Passat b6 cu motor de 1. 9tdi 2008-2009 break cel fara probleme la turbina sau Ford Mondeo din 2008-2009? Ma refer la dotari si la partea mecanica si confort?

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Cel cu km mai putini.
In general km sunt dati inapoi de doua ori.O data i Germania si apoi in Romania.
Un Passat faca fara probleme 700.000 km.Era un tip in Germania care facuse 1.300.000 cu unul cu cutie automata.
A schimbat doar 3 turbine.
Masina aia a ajuns in Romania cu 200.000 km reali la unul care se plange de probleme la WV

| AndreiMadda a răspuns:

Cu 5000 euro nu ti-as recomanda un Passat B6 deoarece nu vei gasi unul bun la banii astia. Dai 5000 si mai bagi 2 in el.
Ti-as recomanda un Passat B5.5 din 2004-2005 High Line cu un motor 1. 9TDI 131cp, cu dotari net superioare al unui b6 din 2008.

| Bormex a răspuns:

Salut. Eu sunt posesor de Ford Mondeo mk4 combi din 2009 de 3 ani de zile. Motor de 2 l TDCI. Eu sunt foarte multumit de masina. Este spatioasa este confortabila motorul trage foarte bine pentru 140 cp. Recomand Ford. Cat despre costuri si intretinere: Eu nu am avut nici o problema cu ea. Schimb de ulei + filtru 100 e. Distributie + pompa de apa cu garantie 4 ani sau 200.000 m-a costat 450 e. Mentionez ca locuiesc in Germania