| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU, am un scuter chinezesc de 49cc cu set de 60 când îl pornesc la rece o ia la prima sau a 3 a pedala după moare singur sau dacă îl iau contactul nu o mai ia, ce are? Uneori dacă in las ceva timp și ii dau după o ia dar nu cred ca merge mereu. Ce are ajutor, va rog are benzina, ulei

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scanteie slaba sau amestec prea bogat.
Scoate bujia si vezi cum arata, in functie de ea stii ce se intampla: https://doitandhow.files.wordpress.com/......52c229.jpg