| Andreiu68 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti in mare cum sa conduc o masina! Nu ma judecati sa bateti joc de mine! Am 19ani si pot spune ca nu am nici o treaba cu masinile. Am un prieten care are o masinuta si o mai da prietenilor nostri sa o conduca prin cartier.A spus ca sa o iau si eu sa fac o tura dar nu stiu sa conduc, ei stiind ca ei stiu sa conduc. Stiu esentialul pot spune ca trebuie sa pornesc motorul (trebuie sa fie pe liber), calc ambreajul, bag 1 dupa calc usor acceleratia pana cam pe la 1500 ture dau drumul usor la ambreaj pana pe la jumate,dupa cand merge mai tare masina ii dau drumul de tot la ambreaj, la viteze nu am treaba stiu cum vin sa le schimb,stiu ritmul si ca trebuie sa las acceleratia si sa calc ambreajul. Vreau si eu mai multe detalii, nu stiu, gen chiar nu stiu daca cand trebuie sa pun frana trebuie sa calc si ambreajul sau ceva? Nu ma judecati sau radeti

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Tinere,pentru asta sunt instructori auto,nu vad de ce ai deveni tu un pericol public...
Experienta nu ai,reflexe nici atat, dar vrei sa conduci...
Pune-ti un balonas pe schimbator si o sa fi asigurat!
Acum daca tot vrei, daca e diesel doar ridici ambreajul pana pleaca.
Daca e pe benzina, pe masura ce ridici ambreajul, apesi si acceleratia, un fel de forfecare.
Succes la busit!

| Andreiu68 explică (pentru ROB3RT89):

Stai tu liniatit, stiu ce sa fac; mersi ca ai respectat ce am spus la inceput :,, nu ma judecati"

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Andreiu68):

Pe bune? Atunci de ce mai intrebi?! Dai drumu ...Mai bine la nani cum a zis Popescu, dar nu iti zic psihopat si rebel esuat!

| Andreiu68 explică (pentru ROB3RT89):

laughing)) ea vezi cine cui a spus sa se duca la nani si mai vorbim? Taci ca esti prost gramada, crescut la umbra ****

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Andreiu68):

Baravo tinere, esti foarte convingator.
Am uitat sa te intreb daca ajungi la pedale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu stii cum sa ajungi la parnaie?