| Flori7300 a întrebat:

Bună.
Îmi poate spune și mie cineva cum se pliază oglinzile la un Golf Plus? Am incercat manual, dar nu merge, iar prin interior nu am dat de vreun buton.

3 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Butoane oglinzi electrice VW Golf 5 cu incalzire sau rabatabile electric.
Daca oglinda chiar nu se misca din loc vezi daca pe buton ai semnlul de pliabil electric https://oglindaauto.ro/exterioara/vw/golf-5/ aici gasesti toate cele 3 tipuri de butoane pentru oglzinzi cu sau fara pliere electrica.
Daca pe buton lipseste acel semn inseamna ca bratul de unde se strang oglinzile a ruginit. Ce posit sa faci este sa iei un WD 40 si dai acolo pana reusesti sa le strangi.

| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa le fortezi putintel mai tare.
Sau eventual vezi pe butonul de reglaj al oglinzilor cate simboluri ai. Daca oglinzile sunt rabatabile electric ar trebui sa ai in partea stanga fata a butonului un simbol cu o oglinda si o sageata, rotind rotita spre acel simbol ar trebui sa se rabateze.
Acum desigur mai sunt si alte posibilitati, sa fie inlocuit butonul cu unul fara aceasta functie si oglinzile sa fie pliabile electric, sau oglinzile sa fie blocate prin diferite metode.

Este o clapita daca te uiti sub ele, trebuie trasa