| AnniaAKN a întrebat:

De unde se inchid oglinzile exterioare la masina? Am incercat sa le inchid manual dar nu merge, iar in interior am verificat butoanele si n-am dat peste cel care le inchide, e posibil sa nu se poata?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa le poti inchide, automat sau manual, exceptie faptul ca ai un model vechi sau ceva fabricat in afara celor de serie.
aici ai un exemplu de cum se inchid cele electrice.
https://www.youtube.com/watch?v=8qLDk0TdeNM

9 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Ai dat un raspunf foarte vag cand ai spus simplu "BMW" Ce serie? Ce an? ce capacitate cilindrica?

| AnniaAKN explică (pentru 13):

Anul si seria inteleg, dar ce legatura are capacitatea cilindrica cu oglinzile, nu inteleg laughing

| 13 a răspuns (pentru AnniaAKN):

Pentru ca de ex: un 318 cu motor de 1.8 si un 318 cu motor de 2.0 au dotari standard diferite. Si ar putea face diferenta intre oglinzi rabatabile lectric sau manual. Daca nu ai un buton evident langa consola de unde reglezi oglinzile inseman ca se ranateaza manual. Trebuie doar sa pui un pic de sufelt cand impingi pentru ca arcul ce le tine deschie e desul de puternic.

| gelu1970 a răspuns:

Ce masina ai?

| AnniaAKN explică (pentru gelu1970):

Bmw

| AnniaAKN explică (pentru gelu1970):

Uite http://1-baterie.shopmania.biz/......z4-6089590

cheia mea este identica cu aceasta,am tinut apasat pe toate butoanele,am incercat mai multe metode dar nu a mers, inauntru sunt convinsa ca nu am scapat nici un buton, nimeni nu m-a lamurit pana acuma, pe oricine am intrebat mi-a spus ca nu are cum sa nu se inchida, e posibil sa fie de la cheie problema?
Mersi totusi ca ai incercat sa ma ajuti :)

| gelu1970 a răspuns (pentru AnniaAKN):

Trebuie sa ai un buton de activare in interiorul masinii. sunt modele care au acest buton chiar pe "maneta" de deschidere a portierei soferului. nu stiu ce model exact de bmw ai.

| AnniaAKN explică (pentru gelu1970):

530 seria 5 din 2006, nu are la maneta, la portiera am butoane pentru deschiderea geamurilor si pentru reglarea oglinzilor...

| gelu1970 a răspuns (pentru AnniaAKN):

Trebuie sa le poti inchide, automat sau manual, exceptie faptul ca ai un model vechi sau ceva fabricat in afara celor de serie.
aici ai un exemplu de cum se inchid cele electrice.
https://www.youtube.com/watch?v=8qLDk0TdeNM

| BlackCat13 a răspuns:

Doar la unele se poate