| Dumitru_Iulian_1975 a întrebat:

C e acumulator de masina imi recomandati pentru un Cielo?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sincer nu stiu ce baterii sunt recomandate pentru Cielo, dar fiind un motor 1.5 benzina, eu zic ca un Rombat de 62Ah e suficient. E romanesc, ieftin si bun. Am un Rombat de asta pe Dacie, am cumparat masina cu el vechi (in 2011), am folosit-o si pe Mercedes 1.9 diesel, am imprumutat-o de multe ori unui prieten cu 1.6 diesel, si altuia cu Golf 1.9 SDI. Porneste la sfert cu toate 'cazanele' de mai sus. Iarna asta n-am prea folosit masina, dupa 2 saptamani cu nopti geroase, tot avea curent cat sa pornesc. Eu zic ca n-are rost sa dai banii pe altceva.
Sa nu cumperi Caranda, am avut de noua si m-a lasat brusc, dupa 3 ani.