| Feyenooord666666 a întrebat:

Cam cat antigel intra intr-un polo 6n 1.4 benzina? 3-4 litrii?

Răspuns Câştigător
| CristiTatu a răspuns:

Cam 4-5 litri combinat cu apa distilata 50-50, atentie trebuie aerisita instalatia.

2 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Nu stiu sa iti spun cati litri intra! Cat scoti (pe la surubul de jos din coltul radiatorului) atata bagi inapoi!
Antigelul trebuie diluat cu apa! Daca bagi antigel curat iti ingheata...
Cand bagi o sa se umple repede si o sa spui ca ai scos mai mult. Trebuie sa pornesti masina sa isi faca antigelul circuitul

| CristiTatu a răspuns (pentru Klandestin):

Daca bagi antigele curat motorul nu face racirea cum trebuie.Antigelul trebuie diluat cu apa distilata 50-50 si are punctul de inchet la o temperatura de -36grade celsius.