| ravyALEX a întrebat:

Care e cea mai rapida masina

Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Cea mai rapidă maşină a fost până acum Bugatti Veyron. Lucrurile urmează să se schimbe deparece Marlon Kirby şi David McMahan au creat un nou monstru pe 4 roţi: un Ultima de 1600 de cp. Modul lor de gândire a fost simplu şi în acelaşi timp foarte eficient. Au luat cea mai rapidă maşină de la Nurburgring, Ultima GT-R şi au montat un motor V8 biturbo din aluminiu de 7. 0 litri, luând naştere 1600 de cp.
Cutia de viteze foloistă este una secvenţială cu 3 viteze. Maxximus G-Force atinge 0-100km/h în 2. 1 secunde şi 0-160 în 4, 5 secunde. Când este folosit la capacitate maximă, maşina îşi va consuma tot combustibilul în doar 9 minute.
Preţul este de 3 milioane de dolari. Pentru a vă lămuri cât este de rapidă click mai jos:
http://www.celmaitaredinparcare.ro/......s-g-force/

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Bugatti este cea mai rapida masina.

| TeO_3022 a răspuns:

Sti chiar daca nu iau funda am vazut la in viteza a cincea un diashtau cu 2200 cp deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia 500 lastun

| Xname a răspuns:

Bugati Veyronwinking

| Gaby_8950 a răspuns:

Cea de curse

| ZuZu_1363 a răspuns:

Maxximus G-Force... fundalaughing?

| eluob a răspuns:

SSC Ultimate Aero