| Drîgă_Andrey_2000 a întrebat:

De ce am nevoie sa fac din e46 318d 116cp in e46 320d 150cp, ma refer la torbosuflanta, injectoare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca motorul tau are pompa de injectie tip vechi, cu conducte pentru fiecare injector in parte, nu poti face aia 150cp.
Daca ai deja injectie cu rampa comuna, probabil schimbi turbina preventiv (cu una mai performanta) si faci soft.

| Drîgă_Andrey_2000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai si daca ii pun pompa de injectie si turbina de 320d scot 150 cai?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Drîgă_Andrey_2000):

Pompa de înaltă presiune de la 150cp nu e compatibilă cu pompa de injecție de la modelele mai vechi.