| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Care este cel mai fiabil motor de pe golf 6 2008-2013?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Cred ca 1.6 benzina.
Depinde enorm cum a fost intretinut. Unii au cazane cu 700.000 km reali dati inapoi la 143.000, pun ulei de la Kaufland 70 lei bidonul de 5 litri, filtre de 9 lei, motorina din bidoane nespalate de la "colegi" trag de ea ca la curse si apoi plang pe aici ca Vagul face masini proaste domle. Dupa ce schimba filtrul de motorina dau la automat o jumatate de ora pana porneste ca asa ii duce capul,

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2L e bun, daca exista 1.6 merge. Rugina e problema comuna la golfuri

| RobertVasileAlexandrescu explică (pentru mgtow):

Nu as vrea diesel pentru ca eu umblu majoritatea timpului in oras

| mgtow a răspuns (pentru RobertVasileAlexandrescu):

Benzina