| gabigabriel a întrebat:

Care stie ce se preda la scoala de soferi cand dai pentru legislatie la scuter? iti pune intrebari? dau funda la cel mai concret rasp!happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu exact, banuiesc ca dai un test, cam ca la examenul pentru permis, sa vada daca ai invatat ceva. Oricum, poti intreba la o scoala de soferi.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se preda legislatia rutiera si primesti un certificat la absolvire. Numai bine!

| gabigabriel explică (pentru Ioandelasal):

Dupa predare, te intreaba cv ..etc? dau funda

| Ioandelasal a răspuns (pentru gabigabriel):

Nu stiu exact, banuiesc ca dai un test, cam ca la examenul pentru permis, sa vada daca ai invatat ceva. Oricum, poti intreba la o scoala de soferi.

| CoxOno a răspuns:

Iti trebuie :adeverinta medicala, adeverinta de la scoala, copie dupa buletin. faci cateva ore de legislate, apoi susti un examen la care trebuie sa obti 22 raspunsuri corecte si ai luat asa numitul atestat scoala te costa antre 150 si 200 depinde de scoala de soferi.

| Lumydee a răspuns:

Buna. Eu lucrez la scoala de soferi, iti trebuie doar o copie dupa buletin, iar cursul te costa doar 60 RON. Se preda legislatie rutiera, iar la sfarsit se da un test, e simplu. Succes!

| gabigabriel explică (pentru Lumydee):

De unde esti? baga id: gabrielboss_95@yahoo.com ca sa vb mai multe.

| Lumydee a răspuns (pentru gabigabriel):

Din Severin, ti-am mai zis. Alte scoli au pretul mult mai mare.

| gabigabriel explică (pentru Lumydee):

Pai eu sunt din calarasi...