| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa, in total, scoala de soferi pe cutie automata, cu tot cu taxe? Cat ati dat voi?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam 1900 RON. Nu stiu insa daca s-a schimbat ceva pe pandemie.

| Wr3nch a răspuns:

De ce nu o faci pe manuala lol. Daca stii sa onduci manuala, conduci automata lejer si iesi mai ieftin.
Ca sa raspund la ibtrebare cam 1800, depinde de oras.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Motive:1.Nu vreau sa conduc manuala vreodata.2. Vreau sa iau examenele mai repede si mai usor.3. Vreau sa am cat mai mult confort si mai multa siguranta la volan.Mersi.

| zilog a răspuns:

Depinde de la oras la oras de exemplu toata lumea se gandeste ca tu ai fi din Bucuresti uitand ca mai exista si ramnicul sarat sau zalau sau sebes sau Buzau
in toate celelalte orase micute costa si 750 lei nu 1800 lei

NU ITI RECOMAND SA FACI SCOALA PE CUTIE AUTOMATA PENTRU CA TU O SA MAI CRESTI SI VIATA O SA TE DUCA POATE CA IN RUSIA POATE CA in Argentina poate in Belarus sau Ukraina si o sa vrei sa duci de urgenta pe cineva in crimeia la spital
sau o sa vrei sa fugi din calea razboiului fometei milimei
sau vei avea o urgenta
si nu ai de unde sa iei tu repede o masina cu cutie automata asa la cuca macaii peste sapte dealuri si sapte tari in belarus sau Târghichistan sau in Albania
Vrei sa te angajezi undeva de unde sa scoata patornul ala special pentru tine o masina cu doua pedale te schipa direct in ochi si spune urmatorul la rand
si tu vei muri de foame
and daca aia carnet pentru masina manuala vei avea voie sa conduci toate tipurile de masni
trezeste-te si gandeste-te ca viata e naspa si trebuie sa te descurci in tot felul de situatii, daca iti dau o duba pe mana care goala are 3, 7 tone, si trebuie sa alergi cu ea pentru ca ai si 700 de stopuri
la un stop poate ca ai de lasat si cate 4 colete
asta inseamna sa lasi masina mergand pe strada si tu sa te dai jos din masina sa lasi coletul in timp ce masina inca merge ca sa te poti incadra in timp
stiu pare nebuneste ce zic eu aici dar sunt oameni car elucreaza in situatiile astea ca sa isi castige painea de zi cu zi