| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa faci scoala de soferi pe cutie automata, categoria b?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă o să conduci doar așa ceva, da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu? Toate masinile noi sunt automate oricum. Daca tu ai de gand sa conduci o masina automata, nu ar avea rost sa faci pe manuala, sa te stresezi. Mai bine pe automata si treci happy

| Adrian5575 a răspuns:

Nu. Sunt foarte mari sansele sa fii nevoit sa conduci o masina cu cutie manuala si nu o sa poti pentru ca nu ai permis.

| Lucian4 a răspuns:

Da, inveti abilitatea de a-ti sincroniza picioarele intre ele si schimbi manual treptele de viteza in timp ce cresti/scazi turatia motorului. Pe cand la cutia automata inveti sa tii volanul drept si sa apesi o pedala separat

| Balalau95 a răspuns:

Da, daca ai carnet pe cutie automata, NU AI DREPTUL sa conduci o masina pe cutie manuala, iar daca vreodata ai nevoie, atunci o sa te simti handicapat pentru ca nu o sa o poti conduce

mai bine faci un efort si iti iei carnetul pe cutie manuala, chiar daca o sa conduci toata viata cutie automata

iar cine a spus mai sus ca toate sunt automate, NU INCA, presupun ca vor fi la un moment dat, dar inca se mai vand pe cutie manuala SI, MAI ALES sunt o tona de masini pe cutie manuala in circulatie, iar cand nu v-a mai fi nici una, nici nu v-a mai fi carnet pe cutie manual, NU?

| NarcisIfrim a răspuns:

NU,pentru ca nu vei putea conduce niciodata pe una simpla.Invata si fa scoala pe una simpla, si dupa poti merge cu ambele.