| Roberta00 a întrebat:

Cat costa o procura legalizata pentru masini?
Propietarul adevarat e in spania si unchiul meu care a luat masina nu poate sa o foloseasca va rog raspunde-ti.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cea de la notar nu este valabila decat daca este facuta in prezenta ambelor persoane adica si proprietarul si cel care foloseste masina. O procura la reprezentanta costa 150-200 de lei, pretul variaza dar sincer sa fiu nu stiu in functie de ce, poti lua legatura in spania cu Ambasada la Consulat cel putin in Germania nu dau detalii in Spania nu stiu dar nu cred sa fie diferit!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura legalizata(nu exista asa ceva) ci procura speciala autentificata de un notar public ori de o reprezentanta a Romaniei din Spania (Ambasada ori Consulat). La notar costa 30 lei plus TVA, in total cca 38 lei iar la reprezentanta cca 40 euro. Numai bine!