| andrei1514 a întrebat:

Cat costa sa aduc un bmw 318 din germania? sh cat platesc la vama? e convenabil?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai face vama, fiindca o aduci din spatiul comunitar si Romania e membru EU. Platesti taxa de prima inmatriculare care este acceptabila daca masina este intre 2007-2011, diferentierea facandu.se in functie de capacitate cilindrica, norma poluare si an fabricatie. Beleaua este daca este ca an sub 2007 fiindca taxa e japca pe fata in cazul acesta, depasind chiar valoarea masinii, o solutie temporara fiind inmatricularea la bulgari pentru cca 500-800euro. Sa nu uiti de impozitul anual plus RAR ITP samd.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cu noua taxa de inmatriculare, sincer, nu mai merita efortul.

| nutujean a răspuns:

Daca te mai intereseaza te pot ajuta

| andrei1514 explică (pentru nutujean):

Da ma mai intereseaza eu vreau sa o inmatriculez in bulgaria ca ajunge mai ieftin.dar nu stiu cat o sa dau la vama. daca se merita sa o aduc imi poti spune?