| Meganos a întrebat:

Cat timp dureaza folia fumurie pe geamuri, nu face bule de aer sau se dezlipeste dupa cativa ani?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce calitate este, si cum e pusa dar si cum ai si grija de ea. eu am de 2 ani deja si e ca noua. a fost insa mai scumpa si nu am pus-o eu, am pus-o la un atelier specializat si geamurile de la usile din spate nu cred ca le-am deschis vreodata, ca si asta conteaza, sa nu se frece folia aia tot inchizand si deschizand geamul. nu am lipit nimic pe ele, nici cu ventuza, nici autocolante, sterse cu mare grija daca a fost nevoie, deci am umblat mai cu grija decat cu ouale laughing

| Meganos explică (pentru mixxjim):

Momentan sunt in Italia. dar urmeaza sa vin in concediu in Romania si ma ganesc sa-mi pun folie in tara, ca aici e 50 euro de geam, in tara cam cat costa? P.S tu cat ai platit?

| mixxjim a răspuns (pentru Meganos):

Am stat sa ma scobesc de factura, dar nu am mai gasit-o. oricum, de acum 2 ani sigur s-au schimbat preturile. e 50 de euro doar folia, mai e si pretul de montaj, nu? ai grija ca pe parbriz nu ai voie sa ai in strainatate. am gasit certificatul de garantie, le-am pus cu astia http://www.expertdetailing.ro/ro/107_57_index.php. au preturile pe site si sunt si profesionali, stiu sa te si orienteze daca ai dubii cu privire la gradul de opacitate (vezi ca difera de la o firma la alta, 75% la unele nu e la fel la alta marca). eu am pus 3M

| Meganos explică (pentru mixxjim):

Mersi mult, ai fost de un mare ajutor!

| mixxjim a răspuns (pentru Meganos):

Cu mare placere!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca este bine pusa, va dura in timp.
Atentie la omologare, legal nu este suficient ca folia sa fie omologata, trebuie si montata de un service autorizat in acest sens. Lista acestor service-uri se gaseste pe site-ul rarom.

| CPR a răspuns:

Daca este de aplicata asa cum trebuie de catre o persoana profesionista nu o sa ai probleme cu ea.

PS : Ai grija sa fie folie omologata ca daca nu este se cam leaga astia ce-ti fac I.T.P-ul de ea.