| Skrillex123 a întrebat:

Cate clase iti trebuie ca sa faci scoala de soferi?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista un codul rutier nicio predevedere cu legatura la numarul de clase absolvite atat timp cat stii sa scrii si sa citesti

| sabin89 a răspuns:

Trebuie să știi să citești și să scrii.

| 120bulevard a răspuns:

Tre' sa stii a scrie si sa citii, cam atat, tiganii cate clase crezi ca au, 13?

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Niciuna. Circula o știre falsă cum că ai avea nevoie de x clase ca să poți face școala de șoferi. Este fals. Poți face școala de șoferi și dacă nu ai școală de loc, dacă știi să citești și să scrii, astfel încât să poți să întocmești documentele necesare pentru a te putea înscrie la școală și să poți susține proba teoretică. Și dacă ai un minim de nivel de înțelegere astfel încât să poți interpreta semnele de circulație, și să înțelegi regulile traficului în general. Nu o sa te întrebe nimeni câte clase ai in momentul in care te înscrii la o școală de șoferi. Și dacă cineva te întreabă, sau îți condiționează înscrierea pe motiv că nu ai x clase, săvârșește un abuz.

| marniii a răspuns:

| shiningcrown a răspuns:

Trebuie să știi să scrii și să citești.

| antonio803 a răspuns:

Nu contează un număr de clase, contează ca să știi să scrii și să citești