| Mirunaraeschi a întrebat:

Pentru a face scoala de șoferi cate clase trebuie sa ai obligatoriu? Am auzit ca 10, adevărat?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.
De altfel nu cred ca, in viitorul apropiat, o sa se introduca o conditie de studii.
Din mai 2010, de cand sunt pe TPU, au fost puse sute sau chiar mii de asemenea intrebari, nu stiu cine naiba tot lanseaza asemenea zvonuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista asemnea prevedere in legile din Romania

| Catrice a răspuns:

Fără licență auto, masterat în rutiera și doctorat în mecanică, nu ești bunhee hee

| Frank51 a răspuns:

Din păcate nu este adevărat.

| CassiusAlexander a răspuns:

Fals.

| Alexnix1 a răspuns:

Nu