| Catalin0486 a întrebat:

Cauciucuri de iarna, Logan 1.5: Ce presiune punem in roti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gasesti undeva scris pe masina, presiunile recomandate de producator, pentru fata si pentru spate.
Eu cam la toate masinile pun 2. 2bar sau chiar 2. 3bar, atat pe fata, cat si pe spate. Pentru ca rulez pe asfalt destul de bun, si se simte mai bine la condus, cand cauciucurile sunt tari. Vireaza mai usor, e mai stabila in curbe, pleaca de pe loc mai usor.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cat scrie pe portiera. La logan 1 era 2.0 fata si 2.2 spate. Acum la logan 2 este 2.2 pe fata si 2.0 pe spate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Greu sa te uiti pe portiera unde e placuta cu presiunile recomandate de producator?