Întrebare recomandată | qq30xx a întrebat:

Ce acte se fac atunci când cumperi o mașina SH?
Nu ma pricep deloc și săptămâna viitoare merg sa cumpăr mașina de la cineva. Mașina este înscrisă in România trebuie doar sa ma înțeleg la bani cu proprietarul.
Ce sfaturi îmi puteți da pentru cumpărarea mașinii ca sa nu fiu păcălit și sa ma trezesc ca mașina e furată sau nu poate fi înmatriculata pe numele meu din cine știe ce motive?

Răspuns Câştigător
| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Hmm, pai, in primul rand ai nevoie de istoricul masini, istoricul service(nu e obligatoriu sa o aiba, daca o are e un punct in minus sa iti iei teapa), dovada dreptului de propietate si certificatul de imatriculare

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai 50-100 euro unui specialist de service cunoscator, sa te insoteasca, sa verifice masina (cat se poate), actele si sa estimeze pretul real cat merita.
Doar asa poti evita sa iei teapa.