| timeOUT a întrebat:

Ce acte trebuiesc facute ("la fata locului") daca cumpar o masina la mana a doua, inmatriculata pe Germania

2 răspunsuri:
| Alelulu a răspuns:

Act de vanzare cumparare, sa ti dea fiscalul sa vezi ca e ok.

| Alelulu a răspuns (pentru Alelulu):

Scuze acum am realizat ca ai zis inmatriculata pe Germania. act de vanzare cumparare, sa vezi sa ai actele masinii in regula, sa ai actele numerelor de tol ( daca mai sunt valabile ca daca sunt expirate nu poti circula cu ea, caz in care poti merge sa scoti primul rand de numere rosii ) si cam atat din ce stiu eu.