| anonim_4396 a întrebat:

Ce alte mașini credeți ca se vând ușor in România in afara de Passat B5, acum câteva zile am vândut unul, luat din Germania, dar ma gândesc ca sunt și alte mașini gen "aur pentru Romani" pana in maxim 3000€ Germania

Răspuns Câştigător
| Începătorul988 a răspuns:

Opel Astra H, Vw passat b5.5, passat b6, audi a6c6, audi a4b7, golf5, golf4, golf6, bmw e46, bmw e60

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce e diesel de le vw se vinde in Romania de parca au roti din aur. Nu am inteles niciodata de ce...

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Cum sa nu înțelegi fratello, consuma puțin, trage cât de cât, piese ieftine peste tot la dezmbebraci, clasa medie/mare ieftină, de prin 2006-2007, ce vrei mai mult laughing)))

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Acum se vand bine masinile din generatia Passatului b7.
b5, si mai toate cazanele de la 2005 in jos, sunt jgheaburi pentru cei ce nu circula mult, nu au bani, sau nu vor sa investeasca in masini.
Coada pietii auto, pe care o poti accesa cu 3000 euro, merge cam pe masinile astea:
-Ford Focus II TDCI
-Golf V TDI
-Fabia 3 TDI
-Corsa D
etc...

| Bedeoan_Maricuta_1992 a răspuns:

Passat B5. Golf 5 si 6.Audi A 4 si 6