| myandmy a întrebat:

Ce este bun un vw polo din 2000-2002 (an) sau un vw golf 4 (la durata de "viata")

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Golful a fost cu zece clase peste polo.

| ionutzsteaua86 a răspuns:

Golf 4 clar! Asta daca esti baiat cum a zis si Necuu. Volkswagen sunt masini foarte bune mai ales la motor, nu cade cu una cu doua, insa tinand cont ca atat polo din 2002 cat si golf-ul 4 au ceva ani de cand au fost scoase pe poarta fabricii asa ca trebuie sa ai grija de la cine le cumperi si sa fi foarte atent la detalii si la acte, ti-as recomanda sa ii faci un control mai ales la km inainte sa o cumperi.Succes in alegerea masini si te felicit pentru alegerea marcii. VOLKSWAGEN Aus Liebe zum Automobil

| subfocus a răspuns:

Golf... polo e bun doar daca esti foarte tanar si stii ca doar te plimbi cu el
golful e mai bun daca vrei sa mai mergi in afara orasului, la tara sau in excursie... parerea mea e golf

| Samy_9877 a răspuns:

Cu siguranta Golf 4... cel putin asta e parerea mea.
Samy, https://www.facebook.com/samymiculamusic

| Necuu a răspuns:

Ele oricum sunt asemanatoarea. Difera putin motorizarea, carburantul si forma. Ele la interior sunt facute cam la fel.Nu este o diferenta prea mare. Ti-as recomanda un vw golf daca esti baiat.Pentru fete merge un vw polo. Sper ca ti-am fost de folos.Astept funda!
Daca esti baiat ai grija ce vw golf 4. Sunt foarte dificile si ai grija cand le cumperi.mai ales la durata de viata.sa nu te grabesti! Astept funda!

| danutzu2004 a răspuns:

Eu am un polo din 2004 si sunt foarte multumit de el, desi mi-ar place mai mult un golf 4, dar cand vine vorba de finante (intretinere) raman la varianta pe care o am deja. Un var de-al meu are golf 4 si a schimbat mai multe piese decat mine si difera si pretul dupa cum am mai spus