| Vali215 a întrebat:

Salut! Ce mașina ați alege între golf 5 motor 1.4 sau 1.6 benzina, Ford Focus 2008 1.4 sau 1.6 benzină, renault megane 2, golf 4 benzină, Skoda Octavia 2? Puteți să-mi recomandați și voi niște mașini fiabile până în 2500 de euro.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar Megane 2 m-ar tenta din lista aia, mai ales pe benzina.
Focus daca ar fi diesel.
Octavia 2 merge bine dar bagi bani in ea la greu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege o bicicletă. Cu 2500 euro îmi cumpăr o cursieră cu cadru din carbon.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Din lista aia cred ca Focus 1.6 MPI sunt cele mai ok. Octavia 2, golf 5 si golf 4 au cam aceleasi motoare si sunt masini ok si ele. Megane 2 e masina ok pe partea de mecanica dar la electronica is PRAF.
Ca sa fac un TOP sa zic asa la cerintele tale:
1- focus 2 1.6 mpi
2- golf 4 1.6 mpi ( pentru simplitate, masina tank)
3- golf 5/ octavia 2
Pe olx am gasit si o gramada de focus 2 in bugetul tau. Deci ai din ce alege in general. Orice ai alege, verifica bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Bariel a răspuns:

As opta pentru focus 2, motoarele pe benzina sunt chiar bune si tinuta de drum este excelenta