| Passatb6 a întrebat:

Ce maaina recomandati pentdu un incepator pana in 3/4000€? diesel

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Golf 4 - mai rămân bani de casco și motorină pe un an

| Passatb6 explică (pentru sierra1):

M-am gandit, dar este euro3. Chiar mi-ar fi placut un arl de 150cai din fabrica.

| sierra1 a răspuns (pentru Passatb6):

și dacă n-are 150 cp ci doar 100 ce are? Și dacă e euro 3, din nou, ce are?

Nimic - in ambele cazuri, dar desigur, face ce vrei.

| Passatb6 explică (pentru sierra1):

Nu stii ce legi mai dau parlamentarii... Dupa mine maine mi-as lua o bora arl

| sierra1 a răspuns (pentru Passatb6):

Cele gata inmatriculate nu o să le scoată din circulație NICIODATĂ. Le e frică!

| Passatb6 explică (pentru sierra1):

Nu stii prin ce taxe le supun. Audi a3 2.0tdi? e mai ok decat un golf 5?

| sierra1 a răspuns (pentru Passatb6):

Aș fi subiectiv dacă aș alege una - ambele sunt in regulă

| Passatb6 explică (pentru sierra1):

Stiu. Golf 5 imi place ca se poate modifica ieftin. Audi parca e putin mai premium, dar golfu parca are mai multe spatii de dpozitare... Nu stiu ce sa aleg

| sierra1 a răspuns:

Lumea laudă la un ison 1. 9TDI

| sierra1 a răspuns:

E greu, dar până atunci,

-----------------------------
-- Sărbători frumoase --

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus 1.6 TDCI sau Opel Astra 1.3/1.7 CDTI.

| Passatb6 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

2.0tdci cum e?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Passatb6):

Am mers doar cu unul obosit, pe care cred ca il "fac" cu 1.8 TDDI.
Deci nu pot sa am o parere, dar totusi mi se pare mult prea palid la putere, chiar si pentru o masina obosita. Cica 136cp, dar... Se simt ca 100, cel mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golf 5, sandero, opel corsa, skoda 2, focus 2

| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

După părerea mea poți sa îți iei următoarele mașini care sa consume puțin și sa arate și binesickcitroen c5 2hdi 163hp din anul 2009în sus
-Audi a6 2tdi 140 HP anul 2005-2008
-volkswagen Passat din 2004 - 2008
-Audi a4 1.9tdi 136 HP
-skoda superb
Mașinile astea le recomand eu pentru un începător, dacă vrei dotări, motor destul de bun cuplat la o cutie automata care sa nu consume este citroenu sau audi
Dacă vrei și suspensie extrem de comoda care sa îți poată satisface toate nevoile, chiar și al unui jeep, recomand citroen