| anonim_4396 a întrebat:

Ce observi la volvo? o diferenta dintre volvo si celelalte marci des intalnite la noi in tara (vw opel renault peugeot dacia bmw mercedes )
RASPUNS: toate marcile au masini cu motoare sub 90 cai putere dar si mai mult, dar volvo nu are motorul cu 95 cai putere este cel 1.9 d in rest, pana si modelele astea mici c30 au peste 100 cai putere, nu mai zic de motoarele t4 volvo v40 sau t5 volvo 850 care au o putere enorma

Răspuns Câştigător
| Y0 a răspuns:

La volvo observi de exemplu ca este cea mai sigura masina din lume.ea a inventat centura de siguranta si multe altele.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns (pentru claudiu2386):

Da dar un volvo, cu un motor tot asa mai nou, ar putea ingropa cu asfalt celelalte masini doar accelerand putin, cand apesi pedala de acceleratie la un volvo, peste 3000 rpm te duci de nu stii ce e cu tine, o data am depast cu volvo meu un bmw care tot accelera de la 150 el ajunsese la 170, si eu dupa ce l-am depasit aveam 190 si tot ma indepartam de el si nu era un bmw de 120 cai putere, sigur!

Răspuns utilizator avertizat