| Ionică a întrebat:

Am vazut ca nu se vand in S. U. A. marcile: Dacia, Renault, Citroen, Peugeot, Opel, Seat si F. I. A. T. Stiti de ce? Americanii nu prea vor masinile europene? Sunt masini ieftine? Dar am vazut in schimb ca se vand marcile: Mercedez-Benz, B. M. W., Audi, Ferrari. Adica americanii vor masini scumpe din Europa? Poti sa cumperi masini la mana a doua mai ieftine decat din Europa. Asa am inteles. E adevarat sau nu? Multumesc!

1 răspuns:
| costymaximus a răspuns:

Americanii au alte standarde în privința mașinilor decăt europenii, și nu mă refer la câți bani costă.