| Xmen22 a întrebat:

Ce parere aveti de masini, golf 5, a4 b7 passat b6, seria 3 e90, e60, golf 6? Care credeti ca merita cumparat?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oricare din ele, bine intreținută "merită". Problema e ce-ți place și ce bani ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare incompleta
Depinde ca raspuns!
Depinde de motorizare, de numar de kilometri, de unde o iei etc.
Ofera mai multe detalii
Nu cred ca vrei un golf 6 cu motor de 1.4 benzina si 70 de cai putere. S-ar putea ca un golf 5 cu motor de 2.0 tdi sa fie ceva mai ok happy La fel si la a4. Nu vrei cu 1.6 benzina. Ca sunt. Nu recomand laughing

| Xmen22 explică (pentru anonim_4396):

Toate 2.0 diesel sau 1.9 vag, iar la BMW 2.0 diesel

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xmen22):

Nu exista motor 1.9 diesel pe golf 6 pentru ca nu l au putut face euro 5
pe golf 6 motoarele de 2.0 sunt in general doua, cel de 110 si cel de 140. E o diferenta intre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Golf 6 care nu este atat de "batran" ca si ani, insa sa fie pe benzina, la diesel o sa intampini anumite probleme mai ales la vehiculele sh.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sincer eu zic, daca iti permiti sa iei golf 6 fiind cel mai nou din lista. Doar sa eveti anumite motoare problematice de pe el. De la golf 6 as lua ori 2.0 TDI pentru diesel ori 1.4 TSI 122cp sau 1.6 MPI pentru benzina.

| Ciprian09 a răspuns:

B6 passat, detin unul, este destul de ok, daca ai grija de masina nu o sa ai mari probleme cu ea! bafta

| Daz01 a răspuns:

Eu zic că trebuie luat modelul cel mai nou. Mașinile enumerate de tine sunt foarte comune și foarte mulți le dețin iar majoritatea lor sunt destul de vechi. Posibilitatea de a da peste un exeplar "sămăsărit" este destul de mare, cu atât mai mult la modelele pe care românul și le dorește. Ca și sfat dacă ești necunoscător ar fi să te orientezi sre un motor pe benzină, este mai dirabil și mai ușor de reparat iar drumurile scurte în oraș nu-l afectează atât de tare ca pe motorul deasel. Succes.

| DementuTDi a răspuns:

Passat b6 e forta da si voltzvagar sharan 19 tdi 4x4 e foarte bun recomand amandoua