| cromaston a întrebat:

Ce parere aveti de Passaturile(berline) fabricate in 2006? Am vazut mai multe aduse din Germania, pana in 7000 de euro, dar am auzit nu sunt atat de fiabile. Ce berline as mai gasi la banii astia, mai noi de 2006?(exceptand Dacia sau Renault)..am mai vazut si peugeot 407, dar nu stiu nimic despre masina asta, n-am mers niciodata cu una, si mi se pare putin cam joasa in poze.

10 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu stiu cine ti-a spus ca nu sunt fiabile. Sunt masini foarte bune. Oricum, depinde de norocul fiecaruia, fiecare masina e exploatata diferit, daca cel ce a avut-o n-a ingrijit-o nu inseamna ca toate masinile sunt la fel. Oricum, poti avea ghinionul sa ai probleme grave si cu o masina nou nouta. Eu recomand Passatul, deoarece am detinut unul in trecut, din 2008, 1.9, am facut aproape 35.000 km cu el, singurul lucru ce l-am schimbat a fost supapa EGR pe care am stricat-o din vina mea. In rest, numai lucruri de lauda pentru masina aia, consum relativ redus, fiabilitate, confort si siguranta foarte bune raportate la preturi. happy

| cromaston explică (pentru Minks):

Nu stiu, insa am mai auzit pe la prieteni, prietenii prietenilor etclaughingsi am mai citit si pe net ca alea din 2006 ar avea probleme grave cu injectoarele, ca unele sunt nu stiu ce marca si nu sunt bune, ca motoarele 1.9 sunt mai fiabile decat 2.0 sau invers, ca doar alea de dupa 2008 au scapat de "bolile copilariei" etc. fel si fel de pareri, care ma pun pe ganduri. Acum nu vreau o masina perfecta la banii aia, dar nici una cu care sa stau mai mult in service decat sa merg cu ealaughing

| 0rlando a răspuns (pentru cromaston):

Partea cu injectoarele, este adevărată în cazul în care le cumperi de la colți și sunt făcute de o marcă dubioasă, dar Volkswagen sunt fiabile.

| IMC90 a răspuns:

Un Logan ce-are?
Cu 3-4000 euro iti iei Laureate, cu motorul cel mai mare, computer bord, faruri de ceata, aer conditionat, ABS, inchidere centralizata si geamuri electrice fata+spate.

| cromaston explică (pentru IMC90):

Mai detin o masina de la Dacia, si nu-mi plac materialele alea din plastic la interior, si, fiind o masina de familie, as vrea si distributie a aerului pentru pasagerii din spate. Oricum, masina vreau sa o cumpar la anul,(asta daca nu vine sfarsitul lumii laughing, si as vrea sa stiu de pe acum la ce sa ma orientez, si sper sa fac in final o alegere buna.

| valentino52 a răspuns:

Si audi A4 acelasi mai gasesti... 7500 8000. Recomand 1.9 diesel e cel mai bun motor nu probleme.

| Dei17MI a răspuns:

Opel Insigna au motoare reusite

| cromaston explică (pentru Dei17MI):

Nu cred ca Insignia intra in buget(7000 de euro), poate un Vectra C. Ai vreo parere despre masina asta?happy

| mangojump a răspuns:

Audi a4 e foarte bun sau passat dar depinde si ce noroc ai, de la cine iei masina, cum a fost ingrijita.succes

| PilulaDeRas a răspuns:

Audi A4 ti-l recomand