| wat100 a întrebat:

Ce parere aveti despre Dacia Logan 1.4, 1.5,1.6? Eu cred ca sunr niste masini reusite si nu costa nici asa mult intretinerea.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Robo97 a răspuns:

Sincer daca as fi in locul tau decat sa imi iau un logan nou care se va strica foarte repede chiar daca sunt ieftine piesele. odata ce desfaci ceva nou nu mai e nou..si motorul e varza dupa 1 an de folosire vei observa un sunet prea tare facut de motor si asta te va enerva mult. Daca ai un buget de 4000-5000 euro ia-ti un Chevrolet aveo la mana a doua sunt niste masini excelent si foarte foarte fiabile eu am un chevrolet din 2007 si in afara de piesele de uzura (discuri, roti) n-am bagat nici un ban in el. daca vrei ceva si mai ieftin ia-ti un Opel Astra sunt foarte bune gasesti la 3000 3500 euro in stare buna...Calitatea straina nu se compara cu calitatea romaneasca..Multa Bafta

| Anonimul00098 a răspuns (pentru Robo97):

Sa stii ca aici te contrazic tata are un logan de 1.4 nu s-a stricat niciodata nimic la el a schimbat doar consumabilele unchiumio are logan de 1.5 85cp si la ala nu s-a stricat nimic in afara de injectoare si consumabile si are 102.000 de km dc sa ia omu o masina la mana a 2 a cand poate lua una noua nu mai comenta cand nu sti.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dacia solenza si supernova au fost cele mai faine masini dar restul niste porcarii tiganesti, francezii astia sunt cam diliti cand trebuie sa faca o dacie; noroc cu marocanii ca au stiut sa faca modelul lodgy.

| michael5813 a răspuns:

Logan : masina de bun simt ...nu recomand a te lua dupa indicatile "specialistilor " de 2 bani! ca oricare alta masina, atata timp cat e folosita in cadrul parametrilor tehnici la care a fost proiectata te va duce mult si bine! variabilele care pot face probleme sunt aceleasi ca pentru oricare marca : calitatea combustibilului si a soselelor dar si a conducatorului auto! eu am o decapotabila marca nu are importanta dar oricum cu pretentii fata de logan dar sincer nu as avea nici o "greata " sa ma dau cu loganu'! de parerile unora care au impresii de parca i-au facut mamele lor in bmw sau mecedes sunt satul!

| smoji a răspuns:

Daca vrei o masina noua la un buget restrans, da. Atunci e o afacere buna sa-ti iei un Logan diesel, dar la banii pe care ii dai pe un Logan ti-ai putea lua si ceva la mana a 2-a. Depinde de preferinte si de buget.

| Pesha a răspuns:

Modelu 15 dci este un model foarte bun..rezista si are un consum foarte scazut..decat sa iti ei o masina pe benzina mai bine te lipsesti